O moim pierwszym zabiegu depilacji laserowej pisałam w tekście Depilacja laserowa jako sposób na wrastające włoski. Jestem już po drugiej wizycie i chciałabym podzielić się z wami moją opinią. Na samym końcu tekstu czeka mała niespodzianka – kod promocyjny do wykorzystania na zabieg w salonach epilira!

Depilacja laserowa a wrastające włoski

Jak już wspominałam w poprzednich tekstach dotyczących depilacji, moim problemem były wrastające włoski. Do tej pory walka z nimi nie przynosiła żadnych efektów, jednak po pierwszym zabiegu depilacji laserowej zauważyłam znaczną poprawę. O wiele mniej włosków ma problem z przebiciem się, przez co znacznie poprawiła się kondycja mojej skóry.

Mój drugi zabieg depilacji laserowej

Dwa tygodnie przed kolejnym zabiegiem otrzymałam e-mail z potwierdzeniem rezerwacji. Według informacji podanych na stronie firmy epilira przypomniałam sobie, jak należy przygotować się do zabiegu. Wszystkie wskazówki znajdziecie tutaj. Wczoraj, pierwszy raz w tym roku, odwiedziłam stolicę, by wykonać drugi zabieg z serii. Tym razem wybór padł na klinikę Medycyna Urody, znajdującą się przy ul. Domaniewskiej.
depilacja laserowa
Do kliniki dotarłam przed czasem, więc mogłam spokojnie poczekać na zabieg w towarzystwie miłych pań z recepcji. Wnętrze kliniki jest bardzo estetyczne, panuje tutaj bardzo miła, spokojna atmosfera, dzięki której można się odprężyć – cały przedzabiegowy stres znika.

Przeciwwskazania do depilacja laserowej

Panie z recepcji chętnie odpowiadały na moje pytania, rozwiewając wszelkie wątpliwości. Tuż przed zabiegiem wypełniłam ankietę, którą uzupełniałam także przy pierwszej wizycie. Pytania w niej zawarte pozwoliły mi upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań co do wykonania zabiegu. Depilacji laserowej nie mogą wykonywać kobiety w ciąży, osoby dotknięte nowotworem, przechodzące infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze, przyjmujące leki fotouczulające oraz osoby z opaloną skórą w miejscu wykonywania zabiegu. Z tego co wiem, nie jestem w ciąży (chociaż po powrocie do rodzinnego domu mam wrażenie, że trochę mnie przybyło. Podejrzewam jednak, że to zasługa domowych obiadków), nie opalałam się od wieków (jako studentce jakoś ciężko mi uzbierać na wyjazd na Karaiby), ani nie dotknęły mnie żadne przykre infekcje i choroby, więc bez zarzutów zaliczyłam ten krótki, pisemny test i mogłam poddać się zabiegowi.
Pani, która wykonywała zabieg, wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania i dzięki rozmowie, stworzyła miłą atmosferę, pozwalającą rozluźnić się podczas krępującego zabiegu. Warto pamiętać, że lekarze wykonujący zabiegi, są profesjonalistami, których nie należy się w żaden sposób obawiać. Są to specjaliści, którzy wykonywali dany zabieg już wiele razy – jest to ich praca i nieraz widzieli już najróżniejsze części ciała najróżniejszych osób. Na co dzień mają do czynienia z różnymi problemami do wyleczenia i nie ma co liczyć, że kilka wrośniętych włosków zrobi na nich wrażenie. Ja również miałam pewne obawy, w końcu okolice bikini to najbardziej intymna strefa ciała. Cieszę się, że zdecydowałam się na zabieg, ponieważ depilacja, którą moge wykonać we własnym zakresie, nie daje tak dobrych i trwałych efektów.
Przed drugim zabiegiem czułam się już pewniej, ponieważ wiedziałam, jak będzie wyglądać wizyta i czego się spodziewać. W gabinecie czekała na mnie jednorazowa, papierowa bielizna, wygodny fotel oraz urządzenie Lumenis, z którym zaprzyjaźniłam się już podczas pierwszej wizyty.
Warszawska epilira oferuje zabiegi na wszystkie partie ciała, w szczególności nogi, pachy, okolice bikini, plecy, kark i ramiona oraz wąsik. Miałam okazję odwiedzić już salon przy ulicy Topiel (Rclinic) oraz przy ulicy Domaniewskiej (Medycyna Urody) i za każdym razem czekały na mnie sympatyczne i jednocześnie bardzo profesjonalne panie, w których ręce oddałam się bez chwili wahania.
 
W epilira wykorzystywany jest sprzęt Light Sheer Duet firmy Lumenis. Każde z urządzeń posiada specjalną głowicę, która delikatnie zasysa skórę. Rozciągnięcie skóry redukuje odczuwalny ból. Wybrałam sobie najbardziej wrażliwą strefę ciała, w związku z czym depilacja była troszeczkę bolesna w “strategicznych” miejscach. Jednak jeśli przeżyłam zabieg bikini bez krzyku i łez, przypuszczam że nogi to pestka. Zabieg potrwał około piętnastu minut, podczas których leżałam sobie wygodnie na fotelu i rozmawiałam z panią wykonującą zabieg, która przykładała głowicę urządzenia do skóry, miejsce przy miejscu. Oczywiście, w każdej chwili mogłam poprosić o przerwę, gdybym odczuwała zbyt silny ból, jednak wiedziałam, że dla piękna trzeba trochę pocierpieć i wolałam, żeby depilacja przebiegła szybko i sprawnie. Podobno byłam bardzo dzielna. Jeśli jesteście ciekawe, jak wygląda zabieg, polecam poniższy filmik.
Tuż po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i trudno jej się dziwić 😉 – w końcu jest traktowana silnym laserem. Na skórze pojawiają delikatne wybrzuszenia wyczuwalne pod palcem. W przypadku ciemnych włosów, po zabiegu zaobserwowałam czarne kropeczki, wyglądające jak strupki – są to końcówki włosów. Ze względu na obrzęk występujący po zabiegu należy traktować skórę bardzo delikatnie.
Po pierwszym zabiegu włoski wykruszyły się i wypadły w ciągu tygodnia. Przez kilka kolejnych tygodni cieszyłam się gładką skórą, jednak wiedziałam, że nie jest to jeszcze permanentny efekt. Włoski zaczęły odrastać, jednak było ich mniej i zdecydowanie łatwiej poddawały się maszynce. Stosowanie maszynki było jedyną metodą, którą radziłam sobie z owłosieniem między zabiegami. Po pierwszym zabiegu znacznie poprawiła się kondycja skóry w okolicach bikini.
Od drugiego zabiegu minęła doba, a część włosków już się wykruszyła. Skóra jest lekko podrażniona i zaczerwieniona, ale z godziny na godzinę wygląda coraz lepiej.

Zniżka na depilację laserową

Mam dla Was niespodziankę – poniżej widnieje specjalny kod rekomendacyjny, dzięki któremu możecie otrzymać 50 zł zniżki na depilację w jednym z salonów epilira: Rclinic (ul. Topiel 12, Warszawa) http://rclinic.pl/ lub Medycyna Urody (ul. Domaniewska 39a, Warszawa) http://www.medycynaurody.pl/ Kod należy wpisać podczas płacenia za zabieg.
289F27FE

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

19 thoughts on “Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?”

  1. Zabieg odchudza portfele, ale zdecydowanie jest wart swojej ceny 🙂 Poza tym tak naprawdę na maszynki, woski, kremy do depilacji itp. kobiety wydają mnóstwo kasy, a depilacja laserowa to jednorazowy wydatek. Pozdrawiam!

 1. ooo depilacja laserowa to jedna z rzeczy nad ktorymi mysle od baaardzo dawna. jak to jest z tym laserem, którego używałaś, czy trzeba powtorzyc serie zabiegów by uzyskac trwały efekt, czy nie daje od gwarancji wcale?

  1. Należy powtórzyć zabieg około ośmiu razy, po takiej serii efekt powinien być trwały. Z każdym kolejnym zabiegiem odrasta coraz mniej włosków. 🙂

  1. Po dwóch zabiegach pozbyłam się wrastających włosków, a tych "na wierzchu" jest minimalnie mniej. Niedługo idę po raz trzeci, zobaczymy, jaki będzie efekt 🙂

 2. Kiedyś przeczytałam, że laser najlepiej działa na ciemne włoski i blondynki o jasnej karnacji z jasnymi włoskami na nogach nie mają co liczyć na dobre efekty (a jeszcze gdzieś indziej pisali, że w ogóle się nie kwalifikują). Po tej informacji odpuściłam marzenia o depilacji laserowej… Wiesz coś na ten temat?

 3. Zastanawiam się nad nóżkami. Leniwość? Bardziej wygoda. 😉
  Tylko nie wiem czy u mnie by się sprawdziło ponieważ jestem za granicą więc tutaj drogo a do Polski przyjeżdżam średnio co 3-4 miesiące. Czy to aby nie za długa przerwa? 🙂

 4. Z rozmowy ze specjalistą wywnioskowałam, że im jaśniejsze włosy, tym trudniej usunąć je laserem, ale nie wiem, czy jest to zupełnie niemożliwe. Przy najbliższej okazji postaram się rozwiać te wątpliwości. Mam dość ciemne włoski, więc nie miałam tego problemu. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *