czekoladziarnia Heban

Tuż przed przyjazdem do Zielonej Góry, zapytałam na Instagramie, gdzie w tym mieście warto wybrać się na czekoladę. Wiedziałam, że mogę na was liczyć! @drowsilly napisała, że takim miejscem jest pijalnia czekolady Heban. Zanim odwiedziłam lokal, prześledziłam jego czekoladowe działania w mediach społecznościowych, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie mogę przejść obok tego miejsca obojętnie! Lokal, który reklamuje się hasłem “Najbardziej czekoladowe miejsce w Zielonej Górze” to obowiązkowy punkt wycieczki każdej szanującej się czekoladomaniaczki. Zapraszam na kolejny wpis z serii Czekoladowa mapa Polski.

 

 

Czekoladowa mapa Polski: Pijalnia czekolady Heban

Stary Rynek 8, Zielona Góra

Zapraszamy do niezwykłej podróży po ekscytującym świecie czekolady, pełnym wyjątkowych smaków i oryginalnych aromatów. Czekają na Ciebie czekolady na każdy nastrój, na każdą pogodę i na każdą okazję.

Czekoladowe menu w Hebanie

Czekolada śliwkowa z kardamonem, czekolada pralinkowa z bezami, ciasteczkowa, żelkowa, krówkowa… Wyobraź sobie moją rozpacz w momencie, gdy zobaczyłam menu i jednocześnie uświadomiłam sobie, że w Zielonej Górze jestem tylko przez dwa dni i jestem zmuszona ograniczyć się do jednej wizyty w Hebanie. Podczas wyboru deseru rozegrał się prawdziwy dramat. Ostatecznie postawiłam na specjalność lokalu – czekoladę Azteków z chili, cynamonem i miodem.

Czekolada Azteków (nasza oryginalna receptura): Pikantno-korzenno-słodka czekolada inspirowana recepturą Azteków, którzy jako pierwsi docenili ziarno kakaowca i tym samym zapoczątkowali niezwykłą historię najpopularniejszej słodyczy świata – czekolady.

Może nie jest to najlepszy wybór na upalny dzień, ale czekolada ma tak niepowtarzalny, intensywny smak, że dla niej warto przyswoić taką dawkę chili nawet w pełnym słońcu! Dziękuję wam, Aztekowie, za ten cudowny dar! Udała wam się ta czekolada!

 

czekoladziarnia Heban

Jeżeli będziesz kiedyś w Zielonej Górze, koniecznie odwiedź pijalnię czekolady Heban i spróbuj czekolady Azteków lub innych pyszności – wtedy koniecznie daj mi znać, co jeszcze powinnam przetestować!


CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE