czekolada jest warzywem

Niby mamy dwudziesty pierwszy wiek i obowiązek szkolny. Coraz więcej młodych ludzi zdobywa wykształcenie wyższe, pnie się po ścieżkach kariery i dba o ciągły rozwój. Dlaczego więc panują wśród nas tak mylne przekonania, które świadczą o braku elementarnej wiedzy? Najsmutniejsze jest to, że brak podstawowej wiedzy przejawia się także w zakresie życia codziennego, a konkretnie, żywienia. Jak mamy być w pełni sił, zdrowi i w dobrym humorze, jeśli, przez własną niewiedzę, spożywamy za mało produktów, które nam służą? Mało tego, niektórzy ich wręcz celowo unikają, myśląc, że te im zaszkodzą!

Rola czekolady w żywieniu człowieka

Niewiarygodna jest kwestia jednego, szczególnie ważnego dla mnie, produktu, a konkretnie, czekolady. Są dwa przekonania, które funkcjonują na co dzień, mimo że zupełnie się wykluczają! Mówi się, że powinniśmy spożywać pięć porcji owoców i warzyw w ciągu dnia. Wszyscy znają także inną zasadę: należy wyeliminować z diety lub ograniczyć ilość spożywanych słodyczy. No dobrze, ale co ma do tego czekolada? Otóż niektórzy twierdzą, że czekolada należy do słodyczy! To pewnie ci sami geniusze, którzy myślą, że delfin jest rybą, a to przecież ssak! To, że czekolada znajduje się w sklepie obok słodyczy, nie oznacza, że ma w sobie tyle cukru co żelki, lizaki i ciastka. Ona tam stoi po to, by podczas zakupów spożywczych, uzupełnić koszyk o jedną z pięciu porcji witamin. W końcu, czekolada jest warzywem!

Czekolada jest warzywem

Wiem, że moi czytelnicy doskonale o tym wiedzą, ale nie jestem pewna, czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele osób nadal unika czekolady, przez co odbierają sobie ogromną przyjemność i stają się nieszczęśliwi, zupełnie niepotrzebnie. Widziałam, że po sieci krążą już obrazki edukacyjne, ale postanowiłam wykorzystać to, że wokół mojego bloga jest zgromadzonych tak wielu miłośników czekolady i poprosić cię o wsparcie akcji edukacyjnej. Musimy uświadomić wszystkim, że czekolada jest warzywem! Dlatego proszę, udostępnij ten tekst lub chociaż prześlij link znajomym! Zadbaj o swoich najbliższych!

czekolada jest warzywem

Jeśli szukasz pomysłów na prezent, zajrzyj do sklepu My Gift DNA i zapoznaj się z ich ofertą produktów z serii Czekolada jest warzywem. Wręczając bliskiej osobie taki upominek możesz mieć pewność, że poza fajnym gadżetem zyska cenną informację, która zapewni jej spokojne, szczęśliwe życie. Ja mam już swój notes i zamierzam go dumnie przy sobie nosić, by wszyscy wiedzieli, że jestem świadomą czekoladoholiczką. Notes pokazywałam już na kanale Mniejsze od trzech w pierwszym vlogmasie! W filmie pojawiły się też inne produkty ze sklepu My Gift DNA – patera Yes, I do love chocolate oraz kubki Mr Right Rafał i Mrs Always Right Adrianna. Polecam zapoznać się z ofertą sklepu, znajdziesz tam mnóstwo czadowych gadżetów. Jak weszłam tak przepadłam na długie godziny, ostrzegam!

PS. Jeśli jesteś osobą, która bierze wszystko na poważnie, lepiej skonsultuj powyższe informacje z kimś, kto nie jest uzależniony od czekolady i nie próbuje się usprawiedliwić, dlaczego znowu wyczyścił swoją szufladę ze słodyczami. To znaczy warzywami.

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

16 thoughts on “Błąd żywieniowy, który możesz nieświadomie popełniać. Sprawdź!”

  1. Bardzo lubię peelenig kawowy, niestety mam przeważnie tyle na głowie, że przypominam sobie o nim stojąc w już w strugach wody pod prysznicem. Ech…życie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *