barcelona

Tuż przed lotem do Barcelony spisałam sobie listę rzeczy, które chcę zrobić w tym mieście. Realizację poszczególnych punktów relacjonowałam na profilu Internetowego Kantoru na Facebooku. Postanowiłam wybrać dziesięć z nich, by stworzyć miniporadnik dla osób, które planują krótki pobyt w stolicy Katalonii.

10 rzeczy do zrobienia w Barcelonie

✔️ zobaczyć Sagrada Familia

Udało mi się nawet zwiedzić jej wnętrze. Skorzystałam z możliwości wzięcia udziału w mszy międzynarodowej. Choć nie chodzę do kościoła, wzruszyłam się na widok ludzi różnych narodowości, modlących się razem. Sama Sagrada zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

✔️ spróbować tapas

Te przekąski bardzo mi zasmakowały! Już pierwszego wieczoru miałam okazję odwiedzić knajpkę, w której serwowano przepyszne tapas. Moje ulubione to, chyba najpopularniejsze w Hiszpanii, croquetas.

✔️ odwiedzić Park Guell

Warto wybrać się tam wcześnie rano. Poza tym, że poza godzinami otwarcia parku, wstęp jest bezpłatny, można wtedy podziwiać przepiękny wschód słońca nad miastem. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie!

✔️ zorganizować piknik na bunkrach

To mniej popularne miejsce dla turystów, a warto się tam wybrać ze względu na przepiękną panoramę całej Barcelony. Polecam zorganizować piknik w tak pięknych okolicznościach!

✔️ zgubić się w dzielnicy gotyckiej

Początkowo miał to być punkt z przymrużeniem oka i miał zakładać spacer po dzielnicy gotyckiej, ale tak się stało, że akurat się zgubiliśmy, przez co odkryliśmy jeszcze kilka pięknych uliczek. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie można zobaczyć rzymską część miasta. Naprawdę warto się tam zgubić!

✔️ przespacerować się po La Rambla

Można tam znaleźć mnóstwo straganów i podziwiać ulicznych artystów. Warto też zahaczyć o targ La Bouqeria, choćby dla samego klimatu tego miejsca. Idąc w stronę pomnika Krzysztofa Kolumba, można dojść do morza.

✔️ odpocząć na plaży

Przejrzysta woda, ciepły piasek… Idealne warunki, aby odpocząć po całym dniu zwiedzania!

✔️ zjeść churrosy

Uwielbiam czekoladę i myślę, że każdy miłośnik słodkości będzie zachwycony, gdy spróbuje churrosów, maczanych w czekoladzie.

✔️ wypożyczyć łódkę w Parku de la Ciutadella

Już sam park jest przepiękną atrakcją, ale dodatkowo warto wypożyczyć łódkę i przepłynąć się po stawie!

✔️ zobaczyć Magiczne Fontanny

Myślę, że to obowiązkowy punkt na liście każdej osoby, która odwiedza Barcelonę! Naprawdę warto zobaczyć magiczne fontanny na własne oczy!

Zobacz moją videorelację i oddaj swój głos!

barcelona

Przygotowałam specjalną videorelację z realizacji wszystkich punktów. Mój film bierze udział w konkursie, w którym mogę wygrać środki na kolejną podróż! Jeśli moja relacja z wyjazdu i nasze vlogi podróżnicze ci się podobały, bardzo proszę o głos! To tylko jedno kliknięcie, obiecuję, że zajmie chwilkę! Wejdź na stronę i wybierz Ada i jej podróż do Barcelony. Można głosować wielokrotnie, ale będę ogromnie wdzięczna za każdy głos! Dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *