Body Worlds & The Cycle of Life to najliczniej odwiedzana wystawa świata, która budzi spore kontrowersje. Jej autorem jest twórca metody plastynacji, prof. Gunther von Hagens. Trzeba przyznać, że ekspozycja ma mocno edukacyjny charakter, ale jednocześnie skłania do wielu przemyśleń.

Wystawa Body Worlds w Polsce!

Dzięki zaproszeniu od organizatorów mieliśmy okazję nagrać szczegółową videorelację na kanał Mniejsze od trzech. Wystawę można obecnie oglądać w gdańskiej Galerii Metropolia, tuż przy dworcu Wrzeszcz PKP. Body Worlds będzie tu aż do 26 czerwca 2019 r.

Skąd kontrowersje wokół wystawy?

Jej autorem jest twórca procesu plastynacji, a wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie, są prawdziwe. Pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się przekazać swoje ciała na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu.

Dlaczego warto wybrać się na wystawę Body Worlds?

Wystawa przedstawia etapy cyklu życia człowieka, tłumaczy procesy zachodzące w ludzkim ciele, oswaja nas z przemijaniem. Poza niepodważalnymi wartościami edukacyjnymi, ekspozycja spełnia jeszcze jeden ważny cel. Body Worlds skłania do przemyśleń dotyczących zdrowia i życia, motywuje do wprowadzenia zdrowych nawyków i dbania o swoje ciało.

Videorelacja z wystawy Body Worlds w Gdańsku

Gorąco zachęcam do zapoznania się z naszym vlogiem z dnia, w którym odwiedziliśmy wystawę Body Worlds w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *