Nawet jeśli nie interesujesz się tematyką less lub zero waste, pewnie obiło ci się o uszy, że zabieranie ze sobą własnego kubka do kawiarni staje się coraz bardziej popularne. Niektóre lokale szczególnie doceniają klientów, którzy chcą być eko i rezygnują z plastiku, więc kawa na wynos we własnym kubku będzie ich kosztować nieco taniej.

Jak codziennie pić kawę na mieście i nie zbankrutować?

Rzadko kupuję kawę w biegu. Zwyczajnie mi się to nie kalkuluje. Dyszka na dzień dobry, wydawana codziennie rano po to, by zachlapać się gorącym napojem w zatłoczonym tramwaju? Wątpliwa przyjemność. Lubię odwiedzać przytulne kawiarnie po to, by nacieszyć się miłym wnętrzem, jednak zdarza mi się to sporadycznie. Odkąd w naszym domu zagościł ekspres, mogę delektować się aromatyczną kawą w domowym zaciszu. Dlaczego więc prawie codziennie piję kawę na mieście i jak nie wydaję na to fortuny?

Bariści jej nienawidzą. Znalazła sposób na tanią kawę na mieście.

Testowałam już z milion termosów i kubków termicznych. W tym miejscu muszę zaznaczyć, że jestem niereformowalną niezdarą, co czyni ze mnie idealnego testera. Nawet najostrożniejszy użytkownik kubka termicznego nie ma jednak wpływu na wątpliwą szczelność, chyba że non stop trzyma go w ręku w pozycji pionowej. Niestety, większość z termosów, które testowałam, dość szybko się rozszczelniały i z czasem coraz krócej trzymały ciepło.

W poszukiwaniu kubka idealnego…

Aktualnie używamy dwóch kubków z toys4boys. Choć nie utrzymują temperatury przez nie wiadomo ile godzin, idealnie nadają się na spacer, nawet schowane do plecaka. Poza tym mają jeden ogromny plus, który szczególnie docenią wszyscy, którzy lubią popijać gorącą kawę lub herbatę, podczas pracy przy komputerze. Mighty Mug to praktycznie nieprzewracalny kubek, na który nie działa trącanie i popychanie. Jego spód przykleja się do gładkich i płaskich powierzchni. Próby przewrócenia kubka zobaczycie na początku vloga.

W filmie testujemy też inny produkt z tego samego sklepu. Kamerka sportowa póki co sprawdza się naprawdę fajnie. Zmiana jakości oczywiście jest zauważalna, ale przynajmniej nie narażamy już życia naszego canona, w walce o dobre kadry z plaży czy jazdy na rowerze. Dalsze testy w kolejnych vlogach na kanale Mniejsze od trzech.

Gdzie można wypić kawę na mieście we własnym kubku?

W parku, na przystanku, nad jeziorem, w galerii, na pikniku, na ławce. Wszędzie! Można też wypić pyszną kawę we własnym kubku na wsi i w lesie. Ciągle dążymy do perfekcji, jeśli chodzi o przygotowanie dobrego cappucino na wynos, jednak to tylko kilka minut przed wyjściem z domu, a delektować się ulubionym, ciepłym napojem można naprawdę wszędzie!

Gdzie najczęściej pijasz kawę na mieście?

4 thoughts on “Gdzie można wypić kawę na mieście we własnym kubku?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *