Słodka dekoracja na świąteczny stół

Jako naczelna vlogmasiara nie narzekam na brak świątecznych ozdób w domu, choć nie ukrywajmy, że takowych nigdy dość. Mimo to mam w miarę praktyczne podejście do tematu Bożego Narodzenia, więc jeśli decyduję się na nowe świąteczne gadżety lub dekoracje, dobrze jest, by miały jakieś praktyczne zastosowanie. Choć staramy się urozmaicać rodzinną wigilię grami planszowymi, spacerami, kolędowaniem i różnymi aktywnościami, w święta niezwykle istotną czynnością, na którą poświęcamy zdecydowanie najwięcej czasu, jest jedzenie. Przybywam więc pochwalić się przepisem na słodką dekorację świąteczną, którą można zjeść ze smakiem! Może w Twoim domu też pojawią się babeczki reniferki?

Babeczki reniferki z kremem kakaowym

Muffinki to wypieki wyjątkowo wdzięczne w przygotowaniu. Podczas mieszania składników i pieczenia nie narobimy wielkiego bałaganu, a cały proces twórczy trwa zwykle około pół godziny. To doskonały pomysł na deser last minute lub dodatek do patery ze świątecznymi ciastami. Babeczki reniferki będą świetnym urozmaiceniem wigilijnego stołu. Choć najważniejszą rolę pełni w tym przypadku dekoracja muffinek, warto jednak skupić się także na składnikach dobrej jakości oraz na sprawdzonej recepturze. Ja skorzystałam ze strony Przepisy.pl.

Przepis na babeczki reniferki

Przepis na muffinki, z którego skorzystałam, znajdziesz tutaj. Wszystkie składniki są ogólnodostępne, a całość bardzo łatwa w wykonaniu. We vlogu możesz zobaczyć, jak przebiegało to w mojej kuchni. Nie przestrasz się, wnętrze jest w trakcie remontu, ale choinka zrobiona z drabiny oraz zapach ciepłych wypieków, wprawia domowników i gości w świąteczny nastrój!

Pomysł na słodki prezent świąteczny dla bliskich

Ze względu na swój urok i moc wywoływania uśmiechów na twarzach, babeczki reniferki polecają się także jako świąteczne upominki! Wystarczy ładne opakowanie, najlepiej kartonowe, by w drodze pod choinkę nie zmieniły kształtu i konsystencji. Gwarantuję, że obdarowani mocno docenią gest i własnoręczne przygotowanie prezentu!

Przygotowałeś babeczki reniferki? Podziel się fotką i oznacz mój profil @czekoada w mediach społecznościowych!

3 thoughts on “Babeczki reniferki z kremem kakaowym”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *