poidełko dla pszczół

Proste poidełko dla pszczół

Pięknie zdobione talerze i spodki, wypełnione kamykami, patyczkami i kwiatami to nie tylko dekoracje, których zdjęcia podbijają właśnie Instagrama! To, przede wszystkim, praktyczne narzędzie do pomocy owadom w trakcie suszy! Proste poidełko dla pszczół przygotowaliśmy w ogrodzie w kilka chwil z tego, co mieliśmy akurat pod ręką. Mamy nadzieję, że w ten prosty sposób pomożemy spragnionym robaczkom. Kto wie, może z zaproszenia skorzysta też jakiś barwny motyl?

poidełko dla pszczół
jak zrobić poidełko dla owadów

Jak pomóc pszczołom?

Aby przygotować poidełko dla pszczół, trzmieli i innych owadów, nazbieraliśmy trochę kamieni, mchu, patyczków, szyszek i mleczy z podwórka. W ogrodzie znaleźliśmy talerzyki i spodki od starych donic, więc mogliśmy zrobić kilka poideł. Następnie umieściliśmy je w różnych miejscach działki. Z powodu suszy owady są w ekstremalnie trudnej sytuacji, a pszczoły są w tej chwili jednymi z najpotrzebniejszych mieszkańców naszej planety. Być może ten mały krok sprawi, że pomożemy im przetrwać szuszę?

jak zrobić poidełko dla pszczół
poidełko dla pszczół

Jak zrobić proste poidło dla owadów?

Przy robieniu poidełka dla owadów sugerowaliśmy się wskazówkami znalezionymi w sieci, między innymi u Pszczelej Matki. Przede wszystkim, skupiliśmy się na tym, by poidełko nie było zbyt głębokie. Zadbaliśmy też o urozmaiconą powierzchnię z mchu, patyków i kamieni, na których owady mogą spokojnie przysiąść i nie wpaść do wody. Oczywiście warto pamiętać o regularnym uzupełnianiu poidła i ewentualnym porządkowaniu go, choć woda nie musi być czysta!

poidełko dla pszczół i innych owadów

Poidełko dla pszczół YouTube

Vlogujemy codziennie, więc nagraliśmy też proces przygotowania poidełek dla pszczół na kanał Mniejsze od trzech!

https://www.youtube.com/watch?v=7H6ev-RZPHg&t=4sPlanujesz przygotować poidełko dla owadów? Koniecznie pochwal się zdjęciem i oznacz profil @czekoada lub @mniejszeodtrzech, chętnie je zobaczymy i udostępnimy u siebie!

>>Jak przywitać wiosnę?

4 thoughts on “Jak zrobić proste poidełko dla pszczół i innych owadów?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *