Kiedyś myślałam, że powrót za kółko po dłuższej przerwie będzie dla mnie ogromnym wyzwaniem… Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że gdy już ogarnę jazdę i parkowanie suvem, przyjdzie mi wsiąść na motocykl po kilku latach od zdania egzaminu na prawo jazdy i będzie to przesiadka z dwieście pięćdziesiątki na Hondę cb 750. Właśnie taki motor sprawiliśmy sobie z okazji dziesiątej rocznicy.

Honda cb 750 na pierwszy motocykl dla kobiety?

Okazuje się, że pod moim kaskiem mieści się sporo zaciętości, odwagi i trochę szaleństwa, bo powoli zaczynam ogarniać ponad dwieście kilogramów masy i daje mi to mnóstwo frajdy! Ten, kto kiedykolwiek musiał odkurzyć prawo jazdy po przerwie, wie, ile wątpliwości siedzi w głowie przed pierwszą jazdą. Gwarantuję, że warto spróbować i wrócić na miejsce kierowcy! 

Powrót na motocykl i jazdy doszkalające

Dużo czasu poświęcam teraz na treningi jazdy. Na co dzień śmigam jako plecaczek, ale gdy mam okazję sprawdzić się na mniej ruchliwej trasie, korzystam, jeśli tylko trafią się sprzyjające warunki. Póki co nie podejmuję się jazdy z pasażerem, bo sama jeszcze uczę się nowej maszyny i mam do niej ogromny respekt. Każda przejażdżka sporo mnie uczy i czuję się coraz swobodniej jako motocyklistka. Jednocześnie wiem, że jeszcze sporo przede mną!

Tym wpisem chciałabym zmotywować wszystkich motocyklistów z zakurzonym prawkiem, którzy obawiają się powrotu na jednoślad. Myślę, że to dobrze, że jest w nas taki niepokój, bo zbyt duża pewność siebie wcale nie jest wskazana na drodze. Obawiałam się, że gdy wsiądę na motocykl będę musiała uczyć się wszystkiego od nowa i że pamiętam nic, jeśli chodzi o obsługę motocykla, a tymczasem okazało się, że jest jak z jazdą na rowerze – tego się nie zapomina! Kiedy ruszam, moje zmysły się wyostrzają i jestem maksymalnie skupiona. Otuchy dodaje mi fakt, że jestem czynnym kierowcą i mam coraz więcej doświadczeń w ruchu drogowym.

Motovlogi na kanale Mniejsze od trzech

Jeśli również planujecie powrót na motocykl po dłuższej przerwie lub chcecie bliżej poznać naszą Hondę cb 750 oraz trasy motocyklowe, po których śmigamy, zachęcamy do zasubskrybowania kanału Mniejsze od trzech i śledzenia playlisty MOTOVLOGI!

>>Co chcesz zrobić przed śmiercią?

One thought on “Powrót na motocykl”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *