Opisując metamorfozę z babcinego pokoju do nowoczesnego wnętrza, wspomniałam o staromodnej meblościance, którą odmieniliśmy w niezwykle prosty sposób. Zamiast wymieniać mebel na nowy, daliśmy drugie życie temu, który wymagał jedynie odświeżenia. Oto metamorfoza meblościanki, która zmieniła się nie do poznania!

metamorfoza meblościanki

Metamorfoza meblościanki

Przygotowanie mebla do malowania, polerowanie papierem ściernym i pierwsza warstwa farby

Pierwszego dnia zabezpieczyliśmy podłogę i sąsiadujące z meblościanką przedmioty, wykręciliśmy stare uchwyty z frontów i okleiliśmy szyby. Następnie zabraliśmy się za ścieranie powierzchni mebla papierem ściernym. Wytarliśmy na mokro, później na sucho i zabraliśmy się za malowanie pierwszej warstwy. Niestety nie starczyło nam farby na całość, a sklepy były już zamknięte, więc tego dnia nie zdziałaliśmy już nic więcej.

Druga warstwa farby i zmiana koncepcji

Następnego dnia dokupiliśmy farbę i dokończyliśmy malowanie pierwszej warstwy. Gdy wszystko przeschło, zabraliśmy się za kolejną warstwę. Malowanie przebiegło bardzo sprawnie. Następnego dnia po powrocie z pracy zaczęliśmy kombinować z dodatkami, choć nie skończyliśmy jeszcze metamorfozy. Otóż początkowo wcale nie planowaliśmy malowania, gdyż meble należały do mojej babci i chcieliśmy wymienić tylko gałki na takie, które wypatrzyliśmy w ofercie Regalka.pl. Gdy fronty były drewniane zdecydowaliśmy się na białe serduszka, jednak gdy okazało się, że możemy pomalować meblościankę na biało, wymieniliśmy gałki na szare serduszka.

Nowe gałki do mebli

Gdy tylko dotarły szare, drewniane serca, zabraliśmy się za dalsze prace. Nowe gałki upiększyły mebel i nadały mu zupełnie innego, nowoczesnego charakteru. W ofercie sklepu Regalka.pl jest też mnóstwo innych pięknych uchwytów, jednak jako Sercownicy z kanału Mniejsze od trzech mamy ułatwione zadanie i bez chwili wahania zdecydowaliśmy się na serduszka!

Błyskawiczna metamorfoza meblościanki

Jak odświeżyć stary mebel? Okazuje się, że wcale nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Choć obecnie nietrudno znaleźć tanie, ładne meble, warto dać jeszcze jedną szansę tym, które mają nieco dłuższą historię. Meblościanka stała w domu dziadków odkąd pamiętam i cieszę się, że mogliśmy nadać jej drugie życie. Co najważniejsze, efekt końcowy spodobał się także babci, więc zdecydowanie odnieśliśmy sukces!

Wpis powstał we współpracy ze sklepem Regalka.pl

>>Z babcinego pokoju do nowoczesnego wnętrza

Budowa i remont - wybierz na Ceneo

2 thoughts on “Metamorfoza staromodnej meblościanki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *