malowanie pianina na biało

Przed nami renowacja i malowanie pianina na biało! Jest w naszej rodzinie od 45 lat, a było kupione już jako stary instrument. Prawdopodobnie zostało wyprodukowane jeszcze przed wojną! Z czasem jego stan i wygląd mocno się pogorszyły, więc postanowiliśmy zrealizować ten projekt w ramach nauki malowania natryskowego.

Renowacja starego pianina

Malowanie pianina na biało

Zanim zabraliśmy się za malowanie pianina, porządnie starliśmy zewnętrzną warstwę papierem ściernym. Później przetarliśmy je na mokro, następnie na sucho. Do zmiany koloru użyliśmy pistoletu malarskiego Wagner W590 i białej farby Dekoral, odpowiedniej do malowania natryskowego.

renowacja pianina
renowacja pianina

Malowanie natryskowe

Przy renowacji pianina po raz pierwszy testowaliśmy pistolet do malowania natryskowego. W porównaniu z tym projektem, metamorfoza meblościanki była niezwykle czasochłonna. Pianino błyskawicznie pokryło się farbą, równomiernie pokrywając całą powierzchnię. Używanie pistoletu malarskiego jest bardzo intuicyjne i wygodne!

natryskowe malowanie pianina na biało
malowanie pianina na biało

Renowacja pianina przebiegła błyskawicznie, więc z całą pewnością, ściany również pomalujemy natryskowo. Bardzo szybko zaprzyjaźniliśmy się z nowym sprzętem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *