Wolny czas spędzony z moją rodziną zwykle upływa na wspólnych aktywnościach. Odkąd pamiętam, uprawiamy różne sporty, razem słuchamy muzyki, (a rodzice często sami grają na instrumentach), chodzimy na basen lub w coś gramy. Dziś wraz z księgarnią internetową Inverso opowiem, jakie są nasze ulubione rodzinne gry planszowe, żeby podrzucić wam kilka pomysłów na umilenie czasu z bliskimi.

Nasze ulubione rodzinne gry planszowe

Rummy

Po stanie, do jakiego doprowadziliśmy klocki/karty gry, najlepiej widać, że to nasz faworyt! Niektóre jokery są już tak przetarte, że nie używamy ich w grze, bo jeszcze przed wylosowaniem widać, że są naznaczone. Rummy to gra strategiczno-logiczna, w której chodzi o wykładanie klocków/kart, tworząc z nich różne zbiory (ciągi liczbowe w wybranym kolorze lub grupy takich samych liczb o różnych kolorach). Zadaniem graczy jest pozbycie się wszystkich wylosowanych kostek. Po osiągnięciu określonych warunków można wykładać swoje zbiory lub dokładać się do tego, co jest już na stole. W Remika gram z bliskimi od dziecka i naprawdę jeszcze nam się nie znudził! Ta gra łączy pokolenia i pobudza do myślenia, nawet po trzecim kawałku serniczka!

Rummy możesz kupić tutaj.

5 sekund

Często gramy też w 5 sekund lub 5 sekund Junior! Teoretycznie, gra polega na tym, by odpowiadać na pytania i jak najszybciej dotrzeć pionkiem na metę, ale my gramy do momentu, w którym brzuchy pękają ze śmiechu. Zresztą, odpalcie filmik i posłuchajcie sami… Gra jest bardzo uniwersalna i również świetnie sprawdza się w gronie kilkupokoleniowym.

5 sekund możesz kupić tutaj.

Monopoly (edycja Gdańsk)

Klasyk wśród gier, czyli Monopoly, polega na handlu nieruchomościami. Wyobraźcie sobie naszą radość, gdy zamówiliśmy wydanie, osadzone w doskonale znanym nam mieście! W Gdańsku mieszkaliśmy przez dwa lata, więc ta edycja gry sprawia nam masę frajdy. Po wynajmowaniu mieszkania na Morenie, fajnie jest postawić kilka domów w dzielnicy Piecki-Migowo i kupić hotel w Brzeźnie!

Monopoly Gdańsk możesz kupić tutaj.

Podkreślam, że do niedawna w mojej rodzinie to ja byłam najmłodsza, a od kilku ładnych lat nie zaliczam się do grona dzieci… Warto więc wspomnieć, że gry, o których piszę, sprawdzają się wśród dorosłych i młodzieży. Dawniej grywaliśmy też w Superfarmera i grzybobranie, a u przyjaciół polubiliśmy też Dixit! A Wy w co najczęściej gracie?

One thought on “Nasze ulubione rodzinne gry planszowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *