Orsola Coffee Haus

Szczecin pachnie czekoladą i choć nie leży nad morzem, można poczuć w nim prawdziwy, morski klimat. Połączeniem tych dwóch cech jest Orsola Coffee Haus, czyli kawiarnia, którą odwiedziłam tuż przed wyprowadzką z miasta, pachnącego czekoladą. Po raz kolejny w serii Czekoladowa mapa Polski prezentuję szczeciński, czekoladowy lokal.

Czekoladowa mapa Polski: Orsola Coffee Haus

Plac Żołnierza Polskiego 3/1a, Szczecin

Orsola znajduje się naprzeciwko zegara słonecznego na Alei Kwiatowej. Wystrój lokalu bardzo przypadł mi do gustu. Jako dziewczyna marynarza (a kilka dni później już narzeczona!) czułam się doskonale we wnętrzu pełnym pasiastych foteli i kanap, poduszek z morskimi motywami, lin, modeli żaglówek, obrazów i innych akcentów marynistycznych. Orsola bywa miejscem spotkań wspaniałych kobiet z grupy Żona marynarza – pozdrawiam wszystkie serdecznie! Szczecin ma w sobie coś morskiego i bardzo podoba mi się to, że także w lokalnej kawiarni można poczuć ten klimat. Jasny, morski, skandynawski styl to dla mnie wymarzone warunki do relaksu w towarzystwie czekolady.

Chocolate Chip Frappe

Żałuję, że mieszkając tak blisko, nie odwiedzałam Orsoli wcześniej! Menu zaskoczyło mnie swoją czekoladowością! Tuż przed wizytą, poziom kofeiny w moim organizmie zaczął drastycznie spadać, co ułatwiło mi wybór – padło na kawę. Czekoladową, oczywiście! Chocolate Chip Frappe to przepyszna, mrożona, czekoladowa kawa z kawałkami czekolady. Idealna na letnie popołudnie! Napój ma konsystencję szejka, a kawałki czekolady w środku dodatkowo wzmacniają smak.

Orsola Coffee Haus

Czekoladowe menu w Orsola Coffee Haus

W Orsoli jest jeszcze mnóstwo innych czekoladowych smakołyków. Gdy tylko odwiedzę Szczecin ponownie (a serduszko już mi płacze z tęsknoty), na pewno spróbuję innych pyszności. Precle oblane czekoladą, czekoladowe babeczki, świeże owoce w oryginalnej belgijskiej czekoladzie, czekoladowe ciasta, czekoladowe napoje, lody z polewą czekoladową… Trudno będzie się zdecydować, ale z przyjemnością podejmę to wyzwanie!

CzekoAda na gorąco:

FACEBOOK II INSTAGRAM II SNAPCHAT II TWITTER II YOUTUBE

One thought on “Czekoladowa wizyta w Orsola Coffee Haus”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *